Reklam

YASİN HACIOĞLU , ALTIN YERİNE KENDİNİ PARLATARAK VATANDAŞLARIN HAYALLERİ İLE Mİ OYNUYORLAR?

Türkiye’nin Reza Zarrab gibi isimlerden çok çektiği düşünüldüğünde, bu tür kim olduğu belli olmayan insanların piyasada türemesi tedirgin edici bir durum olduğunu belirmek gerek.

YASİN HACIOĞLU , ALTIN YERİNE KENDİNİ PARLATARAK VATANDAŞLARIN HAYALLERİ İLE Mİ OYNUYORLAR?
18 Ekim 2021 - 22:55


 Son dönemde mantar gibi türeyen yatırım uzmanları, vatandaşların birikim ve hayalleriyle oynuyor.

Kendilerine ekonomist ya da yatırımcı diyen kişiler, yanlış tavsiyelerde bulunarak, kişilerin hayallerinin başlamadan son bulmasına neden oluyor.

Hatta bazı isimler var ki Türkiye’de tek kuruş yatırımı bulunmadan, Türkiye piyasası ve yatırım araçları hakkında yorumlarda bulunuyor.

Ne yazık ki, yaptıkları hiçbir tahmin de tutmuyor.

Son olarak televizyon ve internet medyasında fazlasıyla görülen Yasin Hacıoğlu da bu isimlerden biri.

Kendisinin tam olarak ne iş yaptığı belli değilken, onlarca televizyon ve gazetede haberleri yer alıyor.

Bu haberlerin nasıl çıktığı merak konusu olarak bir kenarda dursun, kendisine ait olduğunu iddia ettiği ‘Hacıoğlugoldmine’ şirketinin merkezinin Kenya ve Gana’da kurulduğu da kafalarda farklı soru işaretleri oluşturuyor.

Yasin Hacıoğlu’nun biyografisi diye servis edilen haberlerin detayı ise aşağıda yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde   https://www.haberler.com/haberler-yasin-hacioglu-sirbistan-baglantisizlar-hareketi-14467725-haberi/

Sırbistan'ın başkenti Belgrad, Bağlantısızlar Hareketi 60. Yıldönümü Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı.

Toplantıya Türkiye ve Sırbistan adına Yasin Hacıoğlu'da katıldı şeklindeydi. Sırbistan, Bağlantısızlar Hareketi 60. Yıldönümü Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Toplantıya Türkiye ve Sırbistan adına Yasin Hacıoğlu'da katıldı.

Yasin Hacıoğlu hangi siyasi konumla bu zirvede Türkiye'yi temsilen katıldığı merak konusu oldu.

Hacıoğlu'nun basına servis edilen haberlerinde Ev Sahipleri Dönem Sırbistan Meclis Bakanı Ivica Dacic, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakovic tarafından karşılandı diyerek övgüyle söz etmeleri kafaları karıştırdı.

Zirvenin açılış konuşmalarını, dönem başkanı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ev sahibi Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic yaptı.

Aliyev, video konferans yoluyla zirveye seslendi.

Yasin Hacıoğlu kimdir, aslen nerelidir?

İşte biyografisi Hacıoğlu ailesinin en büyüğü Joseph ve Bahrija Hadzic’in 1.çocuğu olan Yasin Hacıoğlu’nun Asıl ismi Nicola Hadzic’dir.

2002’de Türkiye’ye gelerek Türk pasaportuna sahip olduktan sonra İsmi Yasin Hacıoğlu olmuştur.

Hacıoğlu 13.07.1988 yılında Belgrad’da doğmuştur.

Lise öğreniminin son 2 senesini Robert Collage’de tamamladıktan sonra Cambridge Universitesi’nde Ekonomi bölümünden mezun olup, Westminster Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır.

Daha sonra Hrd Antwerp Diamond of greyder uzmanlığını almıştı.

2011’de üst yönetim kuruluna kabul görmüştür.

Şirketinin 2018/2019 World Economic Forum Uluslararası Afrika madencilik ödülünü kazanmasında ve Kenya Busia bölgesinde De Beers Mining ile olan ihale yarışında müthiş bir farkındalık göstererek maden ihalesinin TC Hazine bakanlığına kazandırmasında büyük katkı sağlamış ve 2.750,000,000 TL'lik maden yatırımı ile şirketinin Afrika'da 12.büyük madencilik şirketi olmasında önemli rol oynamıştır.

Mevcut olarak CNN ve Bloomberg ekonomi programlarında yaptığı isabetli yorumlar ile dikkat çekmektedir.

2014’Te Top model Erin Hearthon ile Londra'da 6 aylık bir beraberlik yaşadıktan sonra üniversite hayatının bitmesinden dolayı Türkiye'ye dönen Yasin Hacıoğlu, bir dönem özel uçakları ve magazin haberleri ile gündeme gelmişti.

HAYATI Hacıoğlu ailesi bu kez de Yeniköy boğazda aldığı yalıyla adından söz ettirmişti.

Bahrija-Joseph Hadzic çiftinin 33 yaşındaki oğulları Yasin, Yeniköyde restorasyonu tamamlanan Hacıoğlu Yalısı 1953'e yerleşti.

1953’te Annesi Bahrija Hadzic’in doğum tarihi olduğu öğrenildi.

Göz kamaştıran bir saraya dönüştürüldü.

Yalının fiyatının şu an 220 milyon TL olduğu konuşulmaktaydı

Genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin Yasin Hacıoğlu’yla aşk yaşadığı iddia edildi.

Aleyna Tilki iddiaya göre; yeni bir aşka başladı. Aleyna’nın 30 Nisan’da İstanbul’dan Çeşme’ye giderken videosunu Twitter’da yayınladığı özel uçağın Yasin Hacıoğlu’na ait olduğu ortaya çıktı. Posta’da yer alan habere göre ikili birbirlerine sosyal medyada kalp emojileri gönderdi.
Kaynaklar...
https://www.hacioglugoldmine.com/personnel/yasin-hacioglu/?fbclid=IwAR2LI-3FzJqMw_DRN41bKqDk2i0tCBZYre2NZs6Pm2cBmt8y64htiFNqBm0
https://www.ahaberci.com/aleyna-tilkinin-sevgilisi-deniyor-yasin-hacioglunun-ucagiyla-gitmis-21714h.htm
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum